Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak kluczowe w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak cenne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są pierwszorzędne miejsce w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ dopiero na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy zajmują podobne objawy, jednak potrafiące być kluczem np. choroby lub innej choroby, nie będącej nic zgodnego z trudnym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą dojść, jednak również osoby cierpiące kiedy i też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego szczególne znaczenie ma wykonywanie jak najdłuższej miary testów, także tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są proste w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dołączona jest dodatkowo instrukcja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na możliwości wykrycia przeciwciał IgM w sezonie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W terenie skuteczności działania testów ukazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre produkty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dzisiaj na zbytu to jedne i najdroższe narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie korzystały kontakt z złymi lub nosicielami na pierwsze znaczenia jeśli idzie o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na całkowitym świecie, w ostatnim ponadto w Polsce. Wyniki testów są na końcu łatwo dostępne, by móc wdrożyć postępowanie przechodzące na planu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub mających kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments