skąd nazwa youtube

Baza wiedzy

Znaleziony temat: skąd nazwa youtube

Skąd nazwa YouTube?

YouTube to jedna z najpopularniejszych platform wideo na świecie. Serwis ten umożliwia użytkownikom przeglądanie, udostępnianie i komentowanie filmów. Jednak skąd wzięła się nazwa YouTube?

Nazwa ta pochodzi od angielskiego słowa „tube”, które oznacza rurkę lub tubę. W przypadku YouTube, słowo to odnosi się do rurki telewizyjnej, która jest jednym z symboli przekazu wideo. Dodanie przedrostka „you” (czyli „ty”) sugeruje, że platforma ta jest skierowana do użytkowników indywidualnych, którzy mogą przeglądać i udostępniać filmy.

Pomysłodawcami YouTube są trzej byli pracownicy PayPal – Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim. Serwis został uruchomiony w lutym 2005 roku i od tamtej pory zyskał miliony użytkowników na całym świecie.

Nazwy innych popularnych platform internetowych również mają swoje źródła. Na przykład Amazon pochodzi od nazwy rzeki Amazonka, która jest największą rzeką na świecie. Natomiast nazwa Google pochodzi od słowa „googol”, które oznacza liczbę 1 z 100 zerami.

Podsumowując, nazwa YouTube pochodzi od angielskiego słowa „tube” oraz przedrostka „you”. To właśnie ta nazwa stała się symbolem platformy, która umożliwia łatwe przeglądanie i udostępnianie filmów przez użytkowników indywidualnych.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: skąd nazwa youtube

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments