Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W przypadku dużo spośród nas zima jest przeważnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prac fizycznej. Nie podejmując już nawet o stałym spacerze na ostatnim powietrzu… Co dużo, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie jedynie do pytania o jakość fizyczną, a i do wyglądu swej skóry. Na szczęście wiosna jest wspaniałym momentem na ostatnie, aby wrócić do metody i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, że stanowić nowy przebieg. Wiele zależy tutaj także od typie problemów skórnych, jak również pełnej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby korzystającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto też okazywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można wziąć z niewielu innych zabiegów, bowiem ich podejmowanie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najświetniejszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy toż pewny wybór a ewentualnie można je wytworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest rzeczywiście duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w okresie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Że ale nie ma własnych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z własnego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najłatwiejszych zabiegów w bieżącym czasie zalicza się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zastosowania używa się różnego rodzaju kwasy, które, w współzależności od charakteru i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą tworzyć mniejsze lub większe stężenie. Peeling chemiczny daje nie właśnie na spędzenie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i zajmuje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zakończyć chociażby w przypadku cery naczyniowej i słabej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a także poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika sprawdza się także w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak zaś w terapiach, jakich priorytetem jest wszystka poprawa wyglądu cery. Środki tego standardu idą na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która polega na pełnym włożeniu w skórę wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej ważnych korzyści jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z branż ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To dopiero na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli więc borykamy się z punktem wysuszonej i zmęczonej roli w ziemiach dłoni, świetnym podejściem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są stosowane w okresie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments