Nawilżacz powietrza – niezbędny w każdym domu

Nawilżacz powietrza – niezbędny w każdym domu

Polecane i promocje Poradnik

Nawilżanie suchego powietrza w pomieszczeniu złagodzi kaszel, ból gardła, podrażnienie nosa, pomoże także alergikom. To urządzenie powinno znaleźć się w każdym domu! Niektóre z nawilżaczy powietrza mają technologię ultradźwiękową, która emituje mgiełkę poprzez wibracje, więc nie ma potrzeby używania wody lub elektryczności. Tego typu nawilżacze powietrza emitują chłodną mgiełkę i działają bez filtrów. Można ich używać w małych pomieszczeniach, takich jak łazienki, kuchnie i sypialnie, ponieważ są one wystarczająco ciche, aby nie przeszkadzać w zasypianiu. Najbardziej powszechnym typem jest nawilżacz ewaporacyjny, który jest podobny do wentylatora, wykorzystując chłodne powietrze do rozprowadzania wilgoci w powietrzu z ciepłym powietrzem. Innym typem jest parownik, który gotuje oczyszczoną wodę i uwalnia parę do powietrza. Tego typu nawilżacze emitują ciepłą mgiełkę i mogą nie być odpowiednie dla małych dzieci.

Jak działa nawilżacz powietrza?

Nawilżacz wytwarza ciepłą mgłę, która dobrze nawilża powietrze, a bardzo duży zbiornik na wodę wystarcza na ponad 10 godzin pracy. W porównaniu z elektrycznymi osuszaczami, nawilżacze wymagają mniej energii, ponieważ nie używają kompresora, a jedynie niskiego napięcia do tworzenia mgły. Nie ma hałasu podczas pracy, co sprawia, że czujesz się komfortowo podczas snu w nocy, ponieważ nie jest głośny jak wentylator elektryczny w ogóle.

Niektóre nawilżacze posiadają humidistat, który automatycznie kontroluje wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Jednakże, gdy używamy nawilżaczy do leczenia chorób spowodowanych suchym powietrzem, lepiej jest utrzymywać wilgotność na poziomie 50% lub mniej, ponieważ wysoka wilgotność może powodować kondensację w krople wody, które mogą rozprzestrzeniać zarazki.

Częstotliwość dodawania wody zależy od pożądanego poziomu wilgotności, rozmiar i typ nawilżacza. Różne poziomy nawilżania będą miały wpływ na to, jak często trzeba będzie uzupełniać nawilżacz. Powinieneś również czyścić lub wymieniać nawilżacze w zależności od tego, co zostało wspomniane w instrukcji obsługi Twojego nawilżacza.

Nawilżacz powietrza – niezbędny w każdym domu

Polecane nawilżacze powietrza do użytku domowego

Pierwszą rekomendacją jest Vicks Warm Mist Humidifier (V750). Nawilżacz ma wyjście 1 galon na 24 godziny i może pokryć pokoje do 500 stóp kwadratowych w rozmiarze z ciepłą mgłą. Ten nawilżacz, może być używany dla dzieci i dorosłych, ma duży zbiornik, więc nie trzeba go uzupełniać co kilka godzin i automatycznie wyłącza się, gdy kończy się woda.

Drugą rekomendacją jest PureGuardian Ultrasonic Humidifier (H9-ST). Nawilżacz zawiera środek antybakteryjny, który chroni nawilżacz przed zarazkami przez 7 dni między zabiegami. Jest on również wyposażony w kielich na lekarstwa, dzięki czemu opary leków mogą być uwalniane bez konieczności używania olejków lub brzydko pachnących nawilżaczy. Ponadto, ten nawilżacz ma 1 galon wyjścia dla maksymalnie 16 godzin ciągłego użytkowania i obejmuje pokoje do 250 stóp kwadratowych w wielkości z chłodną mgłą. Nie ma białego kurzu, a nawilżacz wyłącza się sam, gdy zabraknie mu wody.

Ostatnią rekomandacją jest Pure Enrichment MistAire Ultrasonic Cool Humidifier (HF-S). Ten nawilżacz może być również używany dla dzieci lub dorosłych i ma 1 galon wyjścia, który wystarcza na 8 godzin pracy z automatycznym wyłączaniem dla bezpieczeństwa.

Nawilżacz powietrza – niezbędny w każdym domu

Korzyści z używania nawilżacza powietrza w domu

Nawilżacze pomagają utrzymać zdrowy poziom wilgotności i mogą być pomocne dla tych, którzy cierpią z powodu suchej skóry, problemów z zatokami i chrapania spowodowanego zbyt suchym środowiskiem. Jeśli mieszkasz w suchym powietrzu, istnieje kilka rodzajów nawilżaczy, które mogą przynieść ulgę w objawach suchego powietrza, takich jak kaszel, krwawienie z nosa i spierzchnięte usta. Wszystkie nawilżacze działają poprzez dodanie wilgoci z powrotem do powietrza za pomocą chłodnej mgły (ewaporacyjnej) lub ciepłej mgły (ultradźwiękowej). Większość nawilżaczy jest wyposażona w kubki na lekarstwa, aby dodać lekarstwa, oleje do powietrza.

Więcej na stronie https://informacjepolska.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments