Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Lubliniec

Prasóweczki

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, nazywana też holistyczną, zakłada całościowe podejście do zdrowia człowieka. Nazywa to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej składa się nie wyłącznie na jednym, najmocniej odczuwalnym przez kobietę chcącą problemie, jednak na jego organizmie jako całości, na jaką wykonywa się wiele oddziałujących na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada i stosowanie różnych metod zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Śląskie

Idea medycyny zintegrowanej

Nie rób podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To rzeczywiście ona spowodowała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie są już dla nas tak poważnego zagrożenia. Farmacja naprawdę jest wówczas reakcją na różne problemy zdrowotne, jednak niestety nie na wszelkie. Kładąc się tylko na działaniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że swoje zdrowie chce z tego, w jaki forma istniejemy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia i samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To akurat zaniedbania w współczesnych krajobrazach są winne występowaniu tzw. chorób cywilizacyjnych, w współczesnym długich schorzeń autoimmunologicznych, w walce z jakimi przyjmowanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew rozpowszechnionej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni istotę i miejsce medycyny akademickiej, bo dużo z nich jest dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na uczelniach medycznych. Istnieją wtedy świetni uczeni, praktycy i specjaliści w branży zdrowia, którzy składają szczególną opinię na połączeniu wszystkiej informacji o zdrowiu a utrzymaniu człowieka.

Medycyna zintegrowana Śląskie

Pokazują oni na potrzeba podejmowania każdych działań aby zapobiegać chorobom i wybierać najbardziej spontaniczne i dobre metody pochodzenia z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne wprowadzać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna oficjalna nie jest właściwa, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków trudno nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się nic na problem zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na naturalną rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć dobre rozwiązania, dzięki którym poznałam i właśnie sama pomagam osobom mającym pochodzić z stałych dolegliwości w oparciu o zasady zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Śląskie

Zdrowienie w podejściu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych swoich nam i dostępnych metod terapii w finale jak najszybszej, całościowej poprawy zdrowia i samopoczucia osoby chorującej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, kiedy również ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede ludziom o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Niezwykle ważna jest więcej praca z osteopatą, psychologiem lub coachem a i terapie mindfulness. Wszystka osoba, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna wynosić więcej możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych sprawy i miłości, jakie jej prowadzą, i pracę mentalną powinno się traktować jako integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w nowoczesnych okresach nie możliwość osiągnąć w popularnej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, często w przypadku leczenia refundowanego. Problemem jest więcej zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie zgodzie na problem medycyny zintegrowanej i informowanie osób chorujących na problem możliwości uzyskania uwagi w terapii umieszcza się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Śląskie

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments