ile allegro ma czasu na zwrot pieniedzy

Baza wiedzy

Znaleziony temat: ile allegro ma czasu na zwrot pieniedzy

Ile czasu ma na zwrot pieniędzy na Allegro?

Jeśli zdecydujesz się na zakup produktu na Allegro, a okaże się on nieodpowiedni, masz prawo do zwrotu pieniędzy. Jednak ile czasu masz na dokonanie takiego zwrotu?

Zgodnie z polskim prawem, masz 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na zwrot zakupionego produktu, musisz zrobić to w ciągu 14 dni od jego otrzymania. W tym czasie możesz zwrócić produkt bez ponoszenia żadnych kosztów, a sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy.

W przypadku zakupów na Allegro, sprzedawca ma 14 dni na zwrot pieniędzy po otrzymaniu zwróconego produktu. Oznacza to, że jeśli zwrócisz produkt w ciągu 14 dni od jego otrzymania, sprzedawca ma kolejne 14 dni na dokonanie zwrotu pieniędzy.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie produkty podlegają zwrotowi. Zgodnie z polskim prawem, zwrot nie jest możliwy w przypadku zakupu produktów, które ze względu na swoją naturę nie nadają się do zwrotu, np. produkty higieniczne, kosmetyki czy artykuły spożywcze.

Podsumowując, jeśli zdecydujesz się na zakup produktu na Allegro i okaże się on nieodpowiedni, masz 14 dni na dokonanie zwrotu. Sprzedawca ma kolejne 14 dni na dokonanie zwrotu pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie produkty podlegają zwrotowi.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ile allegro ma czasu na zwrot pieniedzy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments