Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je przygotować? Bojowniki, ze względu na własne piękne ubarwienie, dosyć często określane są do hodowli w swoich zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na bliskich pupili, no i rybki potrzebują określonych powodów do życia prawidłowej formy i zdrowia.

Niezwykle ważnym jest, by zapewnić im jako najnormalniejsze powody do rozwoju – dzięki temu będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom dobre powody do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to media bardzo niekorzystne – wymagają one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i wchodzą w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia polepsza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników stanowi ważniejsza, akwarium powinno pamiętać co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, chodzącymi do unii ryb labiryntowych, oraz zatem świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być dobra zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Tworzy wtedy jeszcze kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt dużym wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o postawić na kilka roślin, które będą grały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub pozostałe elementy podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Da nam to miłe powody do kontroli tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej pozytywnej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments